• Rozkład dnia

CZAS REALIZACJI
          PODSTAWY PROGRAMOWEJ

630-800

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci.

800-820

Zabawy dowolne, integracyjne oraz ćwiczenia poranne.

20 min.  ZD

820-830

Przygotowanie do śniadania – kształtowanie prawidłowych nawyków higieniczno – sanitarnych

10mni.  OP

830-900

ŚNIADANIE- wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych związanych ze spożywaniem śniadania

900-1000

Zintegrowana działalność dydaktyczna- zajęcia i zabawy z całą grupą.

60 min.  D

1000-1115

Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo-ogrodnicze, spacery i wycieczki. (w przypadku nieodpowiedniej pogody - gry i zabawy ruchowe, tematyczne w salach)

75 min.  PP

1115-1130

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do obiadu

1130-1200

1200-1215

OBIAD - kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.
          Mycie zębów

1215-1300

Zabawy dowolne podejmowane przez dzieci.
          Praca wyrównawcza, indywidualna.

45 min.  ZD

1300-1350

Zajęcia dodatkowe. Zabawy tematyczne inspirowane przez dzieci, wyjścia do czytelni zgodnie z harmonogramem.

1350-1400

Kształtowanie nawyków i czynności higienicznych związanych z samoobsługą dziecka,

przygotowaniem do posiłku i kulturalnym zachowaniem przy stole.

1400-1415

PODWIECZOREK - kształtowanie nawyków związanych kulturalnym zachowaniem przy stole.

1415-1530

Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy i gry stolikowe, praca wyrównawcza. Zabawy na placu zabaw. Rozmowy indywidualne z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.

ZD – zabawy dowolne, OP – czynności opiekuńcze, D – zajęcia dydaktyczne, PP – pobyt na świeżym powietrzu,

zabawy ruchowe.

DLA DZIECI W WIEKU ŚREDNIM

CZAS

AKTYWNOŚCI DZIECI

CZAS REALIZACJI
          PODSTAWY PROGRAMOWEJ

630-800

800-820

Zabawy dowolne, integracyjne oraz ćwiczenia poranne.

20 min.  ZD

820-830

10 mni.  OP

830-900

ŚNIADANIE - wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych związanych ze spożywaniem śniadania

900-930

Zintegrowana działalność dydaktyczna- zajęcia i zabawy z całą grupą.

30 min.  D

930-1115

105 min.  PP

1115-1130

1130-1200

1200-1215

Czynności higieniczne po obiedzie

1215-1300

Słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek terapeutycznych, zabawy dowolne podejmowane przez dzieci  lub zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Praca wyrównawcza, indywidualna

45 min.  OP