• Kącik dla rodzica

W zakładce tej znajdą Państwo wiele ciekawych artykułów z różnych czasopism pedagogicznych godnych polecenia. Zachęcamy do skorzystania. Wystarczy pobrać interesujący Państwa artykuł dostępny w formie pdf

Współczesne dzieci żyją w świecie zdominowanym przez media, a może to mieć pozytywne jaki i negatywne następstwa. Postęp technologiczny wymaga konieczności posiadania umiejętności posługiwania się nowoczesnym sprzętem komputerowym. Rewolucja informacyjna (sprzęt multimedialny) jest dla dziecka nowym, bogatym źródłem poznawania świata, ludzi i zdobywania nowych doświadczeń. Jednak nie zawsze środki masowego przekazu są nosicielami wartości wychowawczych….

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym artykułem dotyczących kompetencji cyfrowych dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich korzyści i zagrożenia. Tekst jest dostępny w wersji pdf gotowy do pobrania.

kompetencje_cyfrowe.pdf

Czym są kompetencje kluczowe?

KOMPETENCJE_KLUCZOWE.pdf