• Spotkanie autorskie z panią ALDONĄ PYDYCH

• 7.12.2021r. w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Głogówku, jak i w oddziałach zamiejscowych w Biedrzychowicach i we Wróblinie odbyło się ciekawe spotkanie z panią Aldoną Pydych - autorką książek dla dzieci, takich jak: "Czytajcie wierszyki', "Biała zima", "O pajacyku Filipie, Przedszkolu Promyku oraz ważnych i nieważnych sprawach", "Babcia w czerwonej sukience".

• WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ

• 10.12.2021r. Dzieci z grupy 4-5-latki odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki wysłuchały książeczki pt " Nie było miejsca..." Vicki Howie i Estelle Corke. Bohaterami bajeczki są przedszkolaki, które postanawiają wystawić jasełka.

09.12.2021 Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, z tej okazji dzieci z PP nr 3 w Biedrzychowicach, we Wróblinie oraz z OP w Twardawie wysłuchały bajki " Wielka zadyma z Mikołajem" W. Drabika. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace tematyczne.

8.12.2021r – Przedszkolaki z grupy „Jagódki” ponownie odwiedziły czytelnię. Dzieci, po wysłuchaniu książeczki Ewy Stadtmuller "Trzy gwiazdki szczęścia", rozmawiały o tym, jak różne rzeczy dają nam poczucie szczęścia. Bardzo często, jak uzmysłowił to sobie główny bohater opowiadania- Krzyś, jesteśmy szczęśliwi mogąc uszczęśliwiać innych. Wykonane na zakończenie spotkania aniołki z papieru dzieci zabrały do przedszkola, aby zawiesić je na choince.

2.12.2021 3-4-latki miały okazję zobaczyć książeczki z obrazkami 3D( "Świąteczne przedstawienie" i "Witajcie u Świętego Mikołaja") oraz z puzzlami ( "Święta Mikołaja" i "Boże Narodzenie"). Po wysłuchaniu bajki "Boże Narodzenie" maluchy układały puzzle, które ilustrowały książeczkę. Na zakończenie pokolorowały portret Mikołaja.

29.11.2021 r w PP nr 3 we Wróblinie odbyły się zajęcia o jeżach, które przeprowadziła bibliotekarka z MiGBP. Tematem przewodnim było ,, Przgody jeża z pod miasta Zgierza" W. Chotomskiej. Poza czytaniem książek nasi uczestnicy mieli również zajęcia praktyczne. Zadanie polegało na połączeniu natury z wyklejankami. Prace wyszły przepięknie. Warsztaty miały za zadanie uświadomić naszym najmłodszym o tym jak funkcjonują i żyją jeże. Wnioski wyszły same- trzeba dbać o przyrodę oraz pomagać naszym mniejszym zwierzątkom.

17.11.2021 r. Dzieci z grupy „Jagódki” uczestniczyły na zajęciach czytelniczych w Domu Kultury w Głogówku. Podczas spotkania, przedszkolaki podjęły trudny temat – jak radzić sobie po utracie bliskiej osoby. Dzieci wysłuchały opowiadania Anny Skrońskiej pt. „Bliscy są z nami, póki o nich pamiętamy” a następnie rozmawiały o tym, że kiedy tracimy kogoś bliskiego, to odczuwamy wielką tęsknotę, która może przerodzić się w smutek, strach, niepokój czy złość. W takich sytuacjach, dobrze jest mieć przy sobie kogoś, komu możemy opowiedzieć o swoich uczuciach.

• GŁOŚNE CZYTANIE

• 13.12.2021r. - Tego dnia, naszą placówkę odwiedziła babcia Otylii i Victorii. Głównym celem wizyty było przeczytanie przedszkolakom bajki pt. "Jaś i Małgosia". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki i oglądały ilustracje w książce. Dziękujemy Pani Sylwi M. za poświęcony czas i słodkości dla dzieci.

08.12.2021r. - Pani Irena Sołtysek, Dyrektor Domu Kultury w Głogówku, podczas wizyty w naszym przedszkolu, przeczytała dzieciom z grupy Smerfów „ulubione książeczki swoich dzieci”, które bardzo spodobały się małym słuchaczom. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Sprytne pieski” i „10 misiów”. Na zakończenie spotkania, Pani Irena Sołtysek przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę – były to rogaliki, które przedszkolaki zjadły ze smakiem.

Dodatkowo, w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025", grupę Smerfów odwiedził miły, pluszowy Miś, który przeczytał przedszkolakom bajeczkę pt. "Na pomoc" Heleny Bechlerowej. W roli Misia - pani Kornela - mama naszej Milenki H.

Dzieci uczestniczyły również w zajęciach: "Kim chciałbym być w przyszłości" z wykorzystaniem książki Katarzyny Kozłowskiej pt.Feluś i Gucio poznają zawody" zakupionej do przedszkola z projektu czytelniczego.

• 20 MINUT GŁOŚNEGO CZYTANIA ważna inwestycja w rozwój dziecka

• Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom! Na pewno każdy rodzic chce przekazać swojemu dziecku to, co najlepsze. Chce, aby dobrze się rozwijało, nie miało problemów w przedszkolu, szkole, a na swojej drodze spotykało samych życzliwych ludzi. Aby tak się stało trzeba skorzystać z najprostszego sposobu wpływającego na osobowość dziecka – należy zachęcić dziecko do czytania książek.

Czytanie książek jest zatem jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci. To właśnie w książce nasze dziecko znajdzie wskazówki, w jaki sposób zbudować swój własny system wartości.

Głośne czytanie dzieciom to najpiękniejszy czas, jaki możemy zaoferować najmłodszym!

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym materiałem dotyczącym głośnego czytania:

Glosne_czytanie.docx

Glosne_czytanie.pptx