• ABC MAŁEGO KONSUMENTA

• Przedszkolaki z grupy "Stokrotki" wzięły udział w zajęciach o tematyce konsumenckiej - "Jestem małym konsumentem" oraz "Robimy przemyślane zakupy" w ramach projektu ABC MAŁEGO KONSUMENTA

Cele  Projektu:

1. Kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw konsumenckich, rozwijanie kompetencji konsumenckich oraz informowanie dzieci o przysługujących im prawach i obowiązkach.

2. Uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z najważniejszymi pojęciami takimi jak konsument, paragon, reklamacja, przemyślane zakupy.

3. Zainteresowanie nauczycieli wychowania przedszkolnego tematyką konsumencką oraz zachęcenie ich do realizowania zajęć w tym zakresie.

4. Wsparcie placówek przedszkolnych w realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, w szczególności w odniesieniu do założenia: „Współczesny przedszkolak funkcjonuje w dynamicznym, szybko zmieniającym się otoczeniu, stąd przedszkole powinno stać się miejscem, w którym dziecko otrzyma pomoc w jego rozumieniu”.

5. Wsparcie systemu oświaty we wdrażaniu Zintegrowanej Strategii Umiejętności, czyli koncepcji rozwoju kluczowych umiejętności przez całe życie. W połączeniu z wiedzą i odpowiednimi postawami przyczyniają się one do nabywania kluczowych kompetencji niezbędnych m.in. do świadomego i odpowiedzialnego udziału w życiu społecznym.