• Nasze sukcesy

•                                PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3 W GŁOGÓWKU

LIDEREM EDUKACJI FUNDAMENTALNEJ

Kiedy  w marcu 2013roku dowiedziałyśmy się ,że nasze Przedszkole Nr 3 w Głogówku zostało zakwalifikowane do projektu Fundacji Instytutu Nowoczesnej Edukacji oraz Edukacji Pro Futuro realizowanego w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu III- wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3- poprawa jakości kształcenia, byłyśmy niezwykle szczęśliwe i zachwycone, zwłaszcza ,że do projektu dołączyło tylko 84 przedszkola z całej Polski w tym my.  Przypominam, że projekt miał na celu ujednolicenie oddziaływań wychowawczych oraz uściślenia współpracy wychowawców z rodzicami. Jest to pierwszy tak kompetentny program wspierania rozwoju potrzeby dziecka, rodzica jak również nauczyciela. Inauguracja projektu odbyła się wówczas w Warszawie , na którą został zaproszony fundator, brytyjski psycholog, jeden z najbardziej uznanych światowych autorytetów metod aktywnego uczenia się Colin Rose. W okresie od marca 2013 roku do grudnia 2013 roku odbyły się aktywne warsztaty dla nauczycieli oraz konferencja metodyczna dla naszych rodziców biorących udział w tym projekcie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Głogówku

Zarówno rodzice jak i nauczyciele  zauważyli sens wspólnych działań na rzecz wychowania małego, mądrego i przedsiębiorczego człowieka. Podczas czterech semestrów realizacji projektu, przedszkola, które zostały zakwalifikowane do projektu, wdrażały zaplanowane działania.

24 .10.2014 roku dyrektor ,nauczycielki oraz przedstawiciel rady rodziców zostali zaproszeni  do Warszawy na Kongres podsumowujący niemalże dwuletnią intensywną pracę . Wcześniej wszystkie przedszkola wzięły udział w konkursie przygotowanym przez Instytut dla nauczycieli i rodziców na temat  samodzielnego stworzenia  ćwiczeń, gier i zabaw Edukacji Fundamentalnej.

Podczas kongresu wysłuchałyśmy bardzo ciekawego wykładu Pani Marty Miłoń – „Przedszkolak zdobywa szczyt- czyli jak wspierać i stymulować rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Wystąpiła również z bardzo ciekawym i pouczającym wykładem  pt .„ Dzieciństwo na całe życie”  Prezes akcji „Cała Polska Czyta dzieciom” Pani Irena Koźmińska . Wysłuchałyśmy również wykładu Pani Anny Krawczuk- „Wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka  poprzez realizację programu edukacja fundamentalna.

Na zakończenie kongresu zostały wręczone  tylko dla 10 najlepszych przedszkoli, najbardziej zaangażowanych  i tych które przysłały na konkurs najciekawsze , wymyślone przez siebie zabawy fundamentalne   CERTYFIKATY LIDERA EDUKACJI FUNDAMENTALNEJ.  Ogromnie się cieszymy ,że wśród tych najlepszych przedszkoli  z całej Polski znalazło się Nasze Przedszkole Nr 3 z Głogówka. W nagrodę oprócz wręczonego przez Panią Katarzynę Lotkowską- autorkę tego projektu certyfikatu  nasze przedszkole otrzymało duży zestaw zabawek.

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. " Ćwiczyć każdy może". Celam akcji było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia , nauczenia dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych oraz miłego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzięki pomocy rodziców oraz zaangażowoniu osób aktywnych sportowo udało mam się sporostać wymaganiom Ministerstwa, co zaowocowało przyznaniem nam tytułu " Przedszkola w ruchu"

Cretyfikat "Optymistycznego przedszkola".