• NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019

• Serdecznie witamy kochane dzieci i ich rodziców na progu nowego roku szkolnego 2018/2019.
            Z zapasem sił, bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy.

Szczególnie ciepło witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Grupa 'Smerfów" zaprezentowała bardzo ciekawy i bardzo profesjonalnie przygotowany program  artystyczny dla Babć i Dziadków.

• JASEŁKA DLA RODZICÓW I DZIADKÓW

• Dzieci przedstawiły rodzicom i dziadkom bardzo wzruszające "Jasełka", Nie jedna babcia i dziadek płakał. Były piosenki i wiersze w języku angielskim i niemieckim.

• BAL PRZEBIERAŃCÓW

• Za nami Bal Przebierńców. Jak co roku bardzo udany. Dzieci wspaniale sie bawiły, było dużo śmiechu i wiele ciekawych konkursów.

• MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• Dzisiaj odwiedził nas Św.Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci dostały prezenty. Dzieci w zamian za prezenty śpiewały Mikołajowi piosenki i wręczyły  mu laurki. Obiecały,że będą grzeczne.

• DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził Pluszowy Miś. Wszyscy wspaniale bawili się z Misiem. Były różne konkursy i zabawy oraz tańce.Miś rozdał też wszystkim dzieciom coś słodkiego.

• WARSZTATY KREATYWNO-EDUKACYJNE

• Dzisiaj w Przedszkolu Nr 3 w Głogówku i oddziałach  zamiejscowych w Biedrzychowicach i Wróblinie zostały przeprowadzone zajęcia kreatywno-edukacyjne mające na celu rozwijanie twórczej wyobraźni jak i zmysłu estetycznego. Przeprowadzono warsztaty mydlarskie i zdobienie choinkowych bombek.Każdy  mógł sam wykonać mydełko i ozdobić samodzielnie bombkę.

• DZIEŃ DYNI W GRUPIE SMERFÓW

• 31października grupa Smerfy świętowała Dzień Dyni. Z tej okazji dzieci razem z Panią Sandrą i Panią Martą przeprowadzały różne eksperymenty, zabawy badawcze. Dzieci poznały właściwości dyni, przy czym świetnie się bawiły.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA  SMERFY
          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA SMERFY

• 24 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Grupa Smerfów razem ze swoją Panią Sandrą obchodziła dzisiaj bardzo uroczyście dzień, dzień w którym zostali prawdziwymi przedszkolakami. Na uroczystość licznie przybyli goście-rodzice, dziadkowie i znajomi.  "Smerfy" zaprezentowały krótki program artystyczny , potem Pani Dyrektor pasowała dzieci przy pomocy olbrzymiego ołówka na przedszkolaka, Pani Sandra wręczyła pamiątkowe dyplomy.

• V FESTIWAL  PIOSENKI   JESIENNEJ W TWARDAWIE
          • V FESTIWAL PIOSENKI JESIENNEJ W TWARDAWIE

• 19 października odbył się w Szkole wTwardawie  V Festiwal Piosenki Jesiennej . Nasze dzieci wspaniale się zaprezentowały Zapraszamy do fotogalerii. Dziękujemy za zaproszenie, gościnność i wspaniałe upominki.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• W  Dniu Edukacji Narodowej- Dniu Nauczyciela rodzice z naszego przedszkola przygotowali wszystkim pracownikom wspaniałą niespodziankę. W imieniu wszystkich pracowników przedszkola serdecznie dziękuję rodzicom. Szczególnie trójce z Rady  Rodziców Pani  Izoldzie  Macioszek, Pani   Dorocie Wilisowskiej, Pani Iwonie Pierszkała. Było jak zawsze wspaniale. Wspaniałych rodziców  mamy.Pani Anna Szukiewicz i Pani Monika Poremba-Janik przygotowały podziękowania w imieniu Rady Rodziców i wyrózniły dwie Panie. Super pomysł, godny naśladowania.

• DZIEŃ  MARCHEWKI W GRUPIE 'KRASNALI"
          • DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE 'KRASNALI"

• 10października grupa "Krasnali" obchodziła  Dzień Marchewki. A wszystko po to by zachęcić dzieci do spożywania warzyw jakim jest marchewka. W tym dniu dzieci same przygotowały surówkę z marchewki, pyszny sok. Były też zabawy i konkursy marchewkowe.

• PRZEDSZKOLAKI Z BIEDRZYCHOWIC PRZYGOTOWAŁY SAŁATKĘ OWOCOWĄ :)

• Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

• WIZYTA POLICJANTÓW W BIEDRZYCHOWICACH :)

• Nasze przedszkole odwiedzili Funkcjonariusze Policji. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie? Następnie dzieci wysłuchały wskazówek na temat zachowania ostrożności wobec zwierząt, potrzeby dbania o psy oraz właściwego zachowania się w przypadku ataku ze strony czworonoga.