• Grupa IV - Biedronki - KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BAJKĘ

• Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najpiękniejszą bajkę. Konkurs ten był ogłoszony w gr. Biedronki. Uczestniczyło w tym konkursie sześcioro dzieci Zuzia B., Emilia J., Lara M., Olivier S., Oskar G., Krzysztof D. Wszystkie książeczki były starannie, estetycznie i pomysłowo wykonane dlatego wszyscy uczestnicy zdobyli pierwsze miejsce. Były drobne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom Gratulujemy! Zapraszamy do fotogalerii.

• ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

• W dniu 25 listopada będzie organizowane w naszym przedszkolu ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA.
            Bardzo prosimy wszystkie dzieci żeby w tym dniu przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia.
            Zostaną też wręczone nagrody dla wszystkich dzieci, które brały udział w Konkursie plastycznym.

• Grupa GWIAZDKI - zabawy edukacyjne

• „Owocowe szaszłyki” - zabawa fundamentalna. Celem tej zabawy było dostrzeżenie regularności poprzez kontynuowanie rytmów (układanie owoców na patyczkach). Degustacja wykonanych szaszłyków.

„Jesienny deszcz” - zabawy ruchowe z wykorzystaniem kolorowych parasolek. Zapraszamy do fotogalerii.

• CAŁA TRÓJKA CZYTA DZIECIOM - akcja trwa nadal.

• Tym razem KRASNALOM czytali dorośli. Zapraszamy do fotogalerii.

Przypominamy: W nawiązaniu do znanej akcji ogłaszamy przedszkolny konkurs „CAŁA TRÓJKA CZYTA DZIECIOM”, który będzie trwał do końca marca 2016r. Będzie niespodzianka. Grupa, która pozyska najwięcej osób czytających w nagrodę pojedzie na wspaniałą wycieczkę.

• PLUSZOWY MIŚ MOIM PRZYJACIELEM

• 25 listopada kolejny raz obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji ogłaszamy konkurs plastyczny „PLUSZOWY MIŚ MOIM PRZYJACIELEM”.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich dzieci naszego Przedszkola;

2. Technika wykonania prac dowolna – płaska;

3. Format pracy: A3 lub A4;

4. Ilość prac – 1;

5. Prace należy dostarczyć do Przedszkola (gabinet Dyrektora) do 12.11.2015r.;

6. Rozstrzygnięcie konkursu 6.12.2015r.

Nagroda, to pluszowy miś, który zostanie wręczony zwycięzcy, najlepsza praca weźmie udział w konkursie ogólnopolskim.

• Wieści z Wróblina

• Jesień to wspaniała pora roku do wykonywania różnorodnych prac plastycznych z materiału przyrodniczego . Naszym podopiecznym najbardziej przypadły do gustu zwierzątka z liści. Największą popularnością cieszył się „liściany wilk” .

Ponieważ pogoda w miesiącu październiku dopisała nasze przedszkolaki miały wiele okazji do podziwiania Wróblina odzianego w piękne jesienne szaty.

Starszaki zaprezentowały się bardzo pięknie podczas III Festiwalu Piosenki Jesiennej w Twardawie, wykonując piosenkę „Kasztany” W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla rodziców za zorganizowanie wyjazdu do Twardawy.

Przedszkolaki miały okazję do bliższego poznania historii swojej miejscowości w trakcie wycieczki do miejsc lokalnego kultu. Paliły znicze na grobach, pomnikach . Zapraszamy do fotogalerii.

• Oddział zamiejscowy Biedrzychowice

• Niezwykle ważnym i radosnym wydarzeniem było "Pasowanie na przedszkolaka" naszych najmłodszych milusińskich, które odbyło się 22 października. Starszaki przygotowały dla młodszych kolegów program artystyczny oraz zaprosiły do wspólnego tańca i zabawy po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie naszych kandydatów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i "rożki obfitości". Zapraszamy do fotogalerii.

• Oddział zamiejscowy Biedrzychowice

• Przybyli do nas panowie policjanci z Komendy Miejskiej w Głogówku. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, reagować w sytuacji innych zagrożeń np. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła lub zaatakuje pies. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. Dziękujemy panom policjantom za spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa oraz otrzymane książeczki.

• Oddział zamiejscowy Biedrzychowice

• Październik rozpoczęliśmy od zbierania jesiennych liści na naszym wiejskim boisku sportowym. Dzieci wraz z rodzicami zadbały o to, aby nasze kąciki przyrody były barwne i bogate  w różnorodne dary jesieni. Wykonaliśmy z nich także ciekawe prace plastyczno-techniczne. Między innymi z ogromnej dyni starszaki stworzyły przepiękny lampion który rozświetla nasze przedszkole. Zapraszamy do fotogalerii.

• Grupa IV - Biedronki

• Na zaproszenie Miejsko_Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogówku udaliśmy się do MGOK na  spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką. Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera, było bajkowo, wróżkowo a nawet i sportowo :)

Zapraszamy do fotogalerii.

• Pasowanie na ucznia.

• Zostaliśmy zaproszeni przez Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na uroczystość „Pasowania na ucznia”. Zobaczyliśmy jak nasi absolwenci prezentują część artystyczną przygotowana wraz z Paniami ze Szkoły. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami od Pań z naszego przedszkola.

Kochani absolwenci naszego przedszkola! Życzymy Wam wiele radości i sukcesów na nowej drodze życia. Zapraszamy do galerii.

• Grupa IV - Biedronki

• FESTIWAL PIOSENKI JESIENNEJ

22 października sześcioro dzieci z gr Biedronki wystąpiło podczas Festiwalu Piosenki Jesiennej w Twardawie. Dzieci zaprezentowały przed publicznością piosenkę pt. "Kolorowe listki" . Publiczność nagrodziła małych artystów gromkimi oklaskami. Serdecznie dziękuję rodzicom za dowiezienie swoich pociech. Było to mile spędzone popołudnie :) Zapraszamy do fotogalerii.