• ZAJĘCIA Z POLICJĄ

•    Nasze przedszkole owiedzili Panowie Policjanci z Głogóweckiego komisariatu. Opowiedzieli nam o swojej pracy, bezpieczeństwie na drodze, jak zachować się przy nieznanym psie oraz sposobie postepowania w przypadku niebezpiecznych sutuacji. Panom Policjantom serdecznie dziękujemy za ważne zajęcia.

• "CO SIĘ ROBI Z MLEKA" Zajęcia w muzeum.

•

Przedszkolaki we wrześniu odwiedziły głogóweckie muzeum. Zajęcia pt. "Co się robi z mleka" były dla nas bardzo ciekawe. Dzieci poznały historyczne narzędzia do wirowania mleka, bańki na mleko, wirowanie z mleka śmietany a potem masła. Na koniec dzieci mogły spróbować zrobić przetwory mleczne oraz ozdobić wydrukowane na papierze foremki według własnego pomysłu.

• WYCIECZKA DO ZAKŁADU CUKIERNICZEGO "PIAST"

•

13 WRZEŚNIA wybraliśmy się na pieszą wycieczke do zakładu cukierniczego PIAST . Dzieci ubrane w czepki zobaczyły produkcję ciastek, pakowanie ich w kartony, magazynowanie,załadunek ciastek do aut. Dzieci miały równiez okazje samodzielnie dekorować wypieki lukrem. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane ciastkami , które mogły zabrać do domu i przedszkola. Za zajęcia serdecznie dziękujemy Dyrekcji "Piasta", mamie Natalki Kamińskiej i mamie Bartosza Szukiewicz.

• Święto pieczonego ziemniaka

•  We wrześniu rodzice Fabiana Kochman zaprosili nas do swojego gospodarstwa na obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka". Było bardzo fajnie, pomagaliśmy zbierać ziemniaki, które potem mogliśmy upiec w ognisku. Zobaczylismy jak wygląda chlewik ze świnkami. Rodzice Fabiana przygotowali nam wspaniałą niespodziankę w postaci poczęstunku.
             Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie nas i ugoszczenie. Była to dla nas niezapomniana przygoda. Dziękujemy też dla Pana Zbigniewa Jednoróg za bazpłany transport na miejsce wykopek. DZIĘKUJEMYheart!

• Grupa IV - Biedronki

• 22 lutego i 7 marca odbyły się kolejne lekcje rozwijające nasze zainteresowania czytelnicze. Poznaliśmy kolejne miasta w których był Bolek i Lolek.

• Grupa IV - Biedronki

• 2 marca udaliśmy się wraz z grupą Gwiazdek do Zakładu Fryzjerskiego Pana Larysza. Dzieci bacznie obserwowały jak obcina się włosy, nakręca na wałki, goli maszynką. Pan Larysz opowiedział nam również historie powstania zakładu i swojej kariery zawodowej.

3 marca odwiedziła nas w przedszkolu mama Oliwera, Pani Sonia, która również z zawodu jest fryzjerką. Pani Sonia zaprezentowała nam modne uczesania, wykreowała fryzury za pomocą prostownicy, pokazała farby do zmian koloru włosów, uczesała koki i francuzy. Chłopcy z żelem włosach pozowali przed lustrem. Były to wspaniałe doświadczenia!

• Oddział zamiejscowy Wróblin

• No i nareszcie dzieci doczekały się upragnionego "Balu Przebierańców" . W tym przypadku również dzieci długo myślały za kogo by się tu przebrać . Tu  pomocą służyli rodzice . Efekt był wspaniały . Tańcom i zabawom które przygotowała dla nas nasza pani nie było końca, Do domu przedszkolaki wróciły bardzo zmęczone ale bardzo szczęśliwe . Zapraszamy do fotogalerii.

• WRÓBLIN - konkurs plastyczny

• W naszym oddziale w konkursie plastycznym "Okładka na moją ulubioną książkę" wzięło udział pięcioro dzieci. Wszystkie prace były pięknie wykonane jednak nagrody rzeczowe mogło otrzymać tylko troje dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia. Dziękujemy za udział, gratulujemy wygranych i życzymy powodzenia w następnych konkursach. Zapraszamy do fotogalerii.

• Oddział zamiejscowy Biedrzychowice

• Pragniemy Państwa poinformować, że od stycznia 2016 roku wychowawcą grupy II w Biedrzychowicach została mgr Dorota Raniszewska.

Informujemy Państwa, że w Biedrzychowicach uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA odbędzie się 27 stycznia 2016 r. o godzinie 12.30, a BAL KARNAWAŁOWY 21 stycznia 2016r.

• Oddział zamiejscowy Wróblin

• W grudniu tradycją naszego oddziału jest składanie życzeń wszystkim mieszkańcom naszej wioski. Dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowują kartki świąteczne, następnie wspólnie układają życzenia i w trakcie spacerów oraz korzystając z pomocy rodziców wkładają „kartkę z życzeniami” do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców. Są też specjalne życzenia dla osób i instytucji, które są dla nas bardzo życzliwe i z którymi współpracujemy. W tym roku indywidualne życzenia składaliśmy naszej Pani Dyrektor Renacie Brzezina, Radnemu Rady Miejskiej w Głogówku Piotrowi Bujak, Sołtysowi Jozefowi Seidel, zarządowi DFK-Koło Wróblin, nauczycielom, personelowi i dzieciom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Naczęsławicach oraz Państwu Klaudii i Grzegorzowi Cibis. Zapraszamy do fotogalerii.

• Oddział zamiejscowy Wróblin

• W naszym oddziale odbyła się „ Wigilia przedszkolna". Specjalnymi gośćmi tego dnia byli: nasza Pani Dyrektor Renata Brzezina, Ksiądz Proboszcz Marek Mazur  oraz Rodzice. W tym szczególnym dniu dzieci przygotowały „Jasełka“. Wszyscy śpiewali kolędy do których akompaniował nam Ksiądz Proboszcz. Po przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu wszyscy zasiedli do „kolacji wigilijnej”, którą przygotowały nasze mamy. Składała się ona z tradycyjnych potraw wigilijnych. Mamom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Zapraszamy do fotogalerii..

• Oddział zamiejscowy Wróblin

• Nasze przedszkole  Św. Mikołaj . Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci oraz ich rodziców . Dzieci zaprezentowały przybyłemu gościowi program artystyczny oraz swoje prace plastyczne. Przybyłemu gościowi bardzo spodobał się duży bałwan i to bynajmniej nie ze śniegu .Św. Mikołaj zadowolony z występu dzieci obdarował wszystkie upominkami. Kiedy przedszkolaki pożegnały już św. Mikołaja razem z rodzicami zasiadły do stołu na wspólny poczęstunek. Zapraszamy do fotogalerii.

• Z ŻYCZENIAMI U PANA BURMISTRZA

• Dzieci wraz z Panią Wychowawczynią, to nasi przedstawiciele, którzy przekazali życzenia bożonarodzeniowe Panu Burmistrzowi Andrzejowi Kałamarzowi oraz wszystkim pracownikom Urzędu. KLIK.