• PLENER  MALARSKI W MUZEUM WSI OPOLSKIEJ BIERKOWICE
          • PLENER MALARSKI W MUZEUM WSI OPOLSKIEJ BIERKOWICE

• Dzieci z grupy 5-6 latków w Głogówku i Biedrzychowic pojechały dzisiaj na plener malarski do Bierkowic. Oprócz tego,że malowały obiekty znajdujące  się na terenie Muzeum Wsi Opolskiej,mogły zwiedzać . Na początku dzieci odwiedziły stare chałupy, kościół,młyn.  Potem udały się do miejsca , gdzie kobiety przędły na kołowrotku. Mogły zobaczyć jak kiedyś robiono nici. Zostały zaproszone  do starej karczmy i sklepu. Dowiedziały się jak ludzie robili  zakupy, jak się bawili. Największe wrażenie wywarła na dzieciach szkoła. Potem jeszcze mogły zobaczyć jak się robiło garnki, a w drodze powrotnej zobaczyły baranki.

• WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

• 10 MAJA odwiedziliśmy Straż Pożarną w Głogówku.  Panowie Strażacy pokazali nam jak wygląda wóż strażacki, jak działa gaśnica.  Opowiedzieli nam jak udziela się pierwszej pomocy. Dzieci mogły zobaczyć  i przymierzyć  strażackie stroje. Na końcu dzieci serdecznie podziękowały za ich ciężką i bardzo odpowiedzialną pracę.

• WYCIECZKA  DO STANISZCZY -GOSPODARSTWA
          • WYCIECZKA DO STANISZCZY -GOSPODARSTWA

• Przed świętami  Wielkanocnymi dzieci były na wycieczce w Staniszczach , w gospodarstwie agroturystycznym. W czasie pobytu w gospodarstwie dzieci poznały tradycje wielkanocne, dowiedziały się jak się robi świece, szukały prezentów od Zajączka. Same malowały jajka,ozdabiały je ślicznymi wzorkami. Był też czas na zabawę i posiłek.

• WYCIECZKA  DO REGIONALNEGO CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI W OPOLU
          • WYCIECZKA DO REGIONALNEGO CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI W OPOLU

• 27 Kwietnia grupa "Pszczółek"i grupa "Gwazdek"  wyruszyła na wycieczkę do RCRE w Opolu na zajęcia z "Fascynującego Świata Nauki iTechnologii. Dzieci poznały tajniki architektury, zasady symetrii, doświadczenia zmysłami. Mogły przez chwilę zostać policjantami, konstruktorami robotów i budowlańcami. Było mnóstwo wspaniałej zabawy.

• WIOSNA W CZARODZIEJSKIM OGRODZIE GRUPA "GWIAZDKI"

• Grupa "GWIAZDKI" przeniosła się dzisiaj do "Czarodziejskiego Ogrodu". Było w nim mnóstwo zabaw wyrazami,literami i głoskami. Dzieci dzięki zabawie uczyły się i przeżywały wspaniałą przygodę. Te wspaniałe i jakże baśniowe zajęcia przygotowała Pani Małgosia.

• ŚWIĘTO ZIEMI W  PRZEDSZKOLU WE WRÓBLINIE
          • ŚWIĘTO ZIEMI W PRZEDSZKOLU WE WRÓBLINIE

• Dzisiaj z okazji ŚWIĘTA ZIEMI dzieci  z przedszkola we Wróblinie przygotowały inscenizację opowiadającą o Ziemi. Dzieci dowiedziały się podczas zajęć jak należy dbać o naszą planetę.Pani Ania uczyła prawidłowego segregowania  śmieci.

• Teatrzyk  "Bocian i  Żabki"
          • Teatrzyk "Bocian i Żabki"

• Wszystkie  dzieci  z  naszego   przedszkola wraz  z oddziałem w Biedrzychowicach uczestniczyły  w przedstawieniu zorganizowanym przez Dom Kultury  w Głogówku pt. "Bocian i żabki".  Serdecznie dziękujemy za  zaproszenie. Dzięki udziałowi w przedstawieniu dzieci dowiedziały się,że należy słuchać mamy .

• WITAMY  WIOSNĘ
          • WITAMY WIOSNĘ

• Dzieci  głośno  skandując  "Uciekaj  Zimo,Witaj Wiosno" przeszły  ulicami Głogówka  z pięknymi dekoracjami  i w  dobrych humorach.

• ZAJĘCIA O ZDROWIU W   GRUPIE  "SMERFÓW"
          • ZAJĘCIA O ZDROWIU W GRUPIE "SMERFÓW"

• "Smerfy"  wiedzą ,że należy jeść  warzywa  i owoce ,  wiedzą  też jak zrobić  arbuza.  Pani  Sandra nauczyła  też  dzieci  jak  zachować się w  sklepie i  pokazała ciekawą  zabawę  ze  słomkami.

• REKRUTACJA   DO  PRZEDSZKOLA
          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

•                                                REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY  2017/2018

Drodzy Rodzice!

Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr  3   w Głogówku ogłasza  nabór  na   wolne   miejsca w  przedszkolu.

Terminy  rekrutacji:

1) postępowanie  rekrutacyjne   trwa  od dnia 01.03.2017r do  dnia  31.03.2017r

2) powołanie   komisji  rekrutacyjnej  w razie  większej  ilości   wniosków   niż  miejsc do dnia  14  kwietnia 2017r

3)  wywieszeszenie  listy dzieci przyjętych  28 kwietnia 2017r

• BAL KARNAWAŁOWY W ŻŁOBKU

•  2 lutego w Żłobku  odbył się Bal Karnawałowy. Było mnóstwo  zabaw i tańca. Dzieci były w przepięknych strojach,Panie również świetnie się bawiły.