• ZAJĘCIA W BIBLIOTECE W BASZCIE . GRUPA "KRASANLE"

• 19 września grupa "Krasnali" razem ze swoją Panią brała udział w zajęciach zorganizowanych przez Biblitekę w Baszcie. Zajęcia na temat " W starej kuchni" przeprowadziła Pani Marianna Gorning. Dzieci dowiedziały się jak dawniej  wyglądała kuchnia, jakie znajdowały się w niej urządzenia.

• GRUPA 'GWIAZDKI'  NA WARSZTATACH PRZY WYSTAWIE 'Polyphonie. Inspiracje muzyczne"
          • GRUPA 'GWIAZDKI' NA WARSZTATACH PRZY WYSTAWIE 'Polyphonie. Inspiracje muzyczne"

• 19 września grupa "Gwiazdki" razem ze swoją wychowawczynią udała się do Muzeum w Głogówku na warsztaty przy wystawie"Polyphonie. Inspiracje muzyczne..." Brahms, Sibelius, Szymanowski,Lutosławski  sprawiło, że wyobrażnia dzieci pracowała ze zdwojoną mocą. Dzieci próbowały zagrać kolor i namalować ekspresję.Dziękujemy za wspaniałe i pełne wyobrażni oraz kolorów warsztaty.

• Od października w grupie "Smerfy" Pani Anna Thorpe i Pani Sandra Duda Drąg rozpoczynają wprowadzanie innowacji pedagogicznej dotyczącej języka angielskiego.

Program POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI wykorzystuje naturalną metodę  przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. To specjalnie wykreowany świat postaci, piosenek, zabaw językowo-ruchowych wplatanych w  codzienną aktywność małego dziecka.
            Specjalnie przygotowana seria książeczek edukacyjnych „Baby Beetles”
            oraz „Tom and Keri” pozwala wprowadzić dzieci w świat nowych zwrotów
             i słów w j. angielskim bez odrywania  od codziennych czynności wykonywanych w domu, żłobku, przedszkolu, szkole.
            Autorka koncepcji to wybitna lingwistka – Claire Selby, która wykorzystując swoje bogate doświadczenie opracowała swoją autorską metodę
             nauki j. angielskiego.
            Program oswaja dzieci z brzmieniem nowych słów, zwrotów, wdraża do ich sytuacyjnego zastosowania, pomaga w wykształceniu odpowiednich nawyków wymowy i uczy w ZABAWIE.

• UWAGA NOWY ZNAK DROGOWY

• Szanowni Rodzice na ulicy Korfantego w Głogówku pojawił się niedawno nowy znak drogowy.  Co oznacza?

Bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych .Pieszy może chodzić nawet środkiem jezdni, obowiązuje prędkość dopuszczalna 20 km/h  i zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi.

• SUKCESY NASZYCH DZIECI

• Udział w wojewódzkim konkursie malarskim organizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej  pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego zakończył się ogromnym sukcesem naszych dzieci. I miejsce zdobyła Marcela Wróbel, II Kinga Zając a wyróżnienie Mariela Pierszała. GRATULUJEMY!

• POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA WE WRÓBLINIE

• W  poniedziałek dzieci z przedszkola we Wróblinie pożegnały przedszkole.  Były wspaniałe zabawy przygotowane przez Panią Sandrę, odwiedzili nas dzielni Strażacy a rodzice przygotowali coś dobrego.

• GRUPA "MOTYLKI"Z BIEDRZYCHOWIC ŻEGNAŁA SIĘ Z PRZEDSZKOLEM

•   Dzisiaj grupa "Motylki"z  przedszkola w Biedrzychowicach żegnała się z przedszkolem. Dzieci podziękowały wszystkim Paniom pracującym w przedszkolu pięknym występem,  rodzice dziękowali kwiatami. Ja jako dyrektor dziękuję wszystkim pracownikom, rodzicom a dzieciom życzę powodzenia na nowej drodze i wspaniałych wakacji ,pełnych przygód. DZIĘKUJĘ!

• DZIEŃ DZIECKA

• Dzisiaj dzieci bawiły się na placu targowym przy parku w Głogówku  na Festynie zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Dzieci wspaiale się bawiły, było rewelacyjnie. Serdecznie dziękujemy organizatorowi.

• SMERFNY TEATRZYK W WYKONANIU RODZICÓW

• Rodzice z grupy "Pszczółek" przygotowali dzieciom  z okazji ich święta wspaniały teatrzyk o Smerfach. Sztuka była przygotowana profesjonalnie, aktorzy pięknie przebrani ,perfekcyjnie zagrane role. Dziękujemy Wam Kochani Rodzice.

• DZIEŃ DZIECKA- ZABAWY SENSORYCZNE

• Dzień Dziecka spędziliśmy dzisiaj z dziećmi na  zabawach w ogrodzie przedszkolnym .  Zabawy prowadziła Pani Sandra. Dzieci same robiły masę plastyczną, lepiły dywan sensoryczny,  wykonywały doświadczenia . Jak niewiele trzeba żeby dzieci mogły wspaniale się bawić. Jutro dalszy ciąg zabawy.

• DZIEŃ MATKI I OJCA W GRUPIE "GWIAZDEK"

• "W KRAINIE BAŚNI" pod takim tytułem odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki  i Ojca w grupie "Gwiazdek". Dzieci wcieliły się w różne postacie z bajek,przekazały swoim rodzicom piękne życznia. Były piosenki oraz tańce. Na końcu dzieci wręczyły piękne kwiaty wykonane własnoręcznie.

• DZIĘKUJEMY  SPONSOROM OLIMPIADY
          • DZIĘKUJEMY SPONSOROM OLIMPIADY

• SPONSORZY; BURMISTRZ GŁOGÓWKA ANDRZEJ KAŁAMARZ, BANK SPÓŁDZIELCZY-PREZES SYBILLA STRZAŁA, TERESA I ALFRED MORAWIEC, F.R.B. BOGUSŁAW BRZEZINA, EKSPORT IMPORT OPONAMI JAN BIAŁEK, PIEKARNIA -CUKIENIA STOSIEK EWA I SZYMON CICHOŃ, GOSPODARSTWO ROLNE ADAM FEDOROWICZ, BAR BIEDRZYCHOWIANKA- SEBASTIAN KERN, RÓŻA ZGORZELSKA-RADNA Z BIEDRZYCHOWIC,  ZAKŁAD STOLARSKI  JÓZEF SEIDEL,"PIAST"ZAKŁAD PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO, RODZICE;  DAWID KOJ, MAGDALENA KOLASA, RENATA POPIELA, ŁUKASZ LARYSZ- PASZE P.H.U

• XII  OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA
          • XII OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA

• Nasze  Przedszkole jest organizatorem XII OLIMPADY SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKA. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom;  BURMISTRZ GŁOGÓWKA, BANK SPÓŁDZIELCZY W GŁOGÓWKU, "PIAST", F.R.B.BOGUSŁAW BRZEZINA, TERESA I ALFRED MORAWIEC, ŁUKASZ LARYSZ, JÓZEF SEIDEL, RÓŻA ZGORZELSKA, SEBASTIAN KERN, CUKIERNIA - PIEKARNIA STOSIEK-EWA I SZYMON CICHOŃ, JAN BIAŁEK - MOCHÓW, ADAM FEDOROWICZ,RODZICE; RENATA POPIELA, DAWID KOJ, MAGDALENA KOLASA

• WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA W OPOLU

• Dzieci z grupy "Pszczółek" i z grupy "Gwiazdek" uczestniczyły w przepięknym spektaklu pt. "Kolorowi ludzie".Tajemnicza szafa kryje w sobie wiele tajemnic. Dwaj Strażnicy pilnują w niej ładu i  porządku . Ta prosta sztuka porusza wiele ważnych  tematów. W  przystępny dla małego widza sposób stawia pytania o  stworzenie ,a przede wszystkim o człowieka. Każdy z  nas jest inny, inaczej mówi i wygląda.